Достапни линкови

logo-print

Опозицијата во Романија со иницијатива за недоверба на Владата


Романската опозициска Социјалдемократска партија денеска до Парламентот доставила иницијатива за изгласување на недоверба на Владата на премиерот Емил Бок. Одлуката на опозицијата следи откако Владата ги објави мерките за штедење, со кои платите се намалуваат за 25 проценти , а пензиите и социјалната помош за 15 проценти.

XS
SM
MD
LG