Достапни линкови

logo-print

На состанокот на МААЕ нови санкции за Иран


Иран одбива да соработува со Меѓународната Агенција за атомска енергија , изјавил шефот на Агенцијата Јукија Амано на отварањето на едно-неделниот состанок на Агенцијата кој започна денеска во Виена. На состанокот се очекува да помине уште еден круг на санкции против Иран поради нејзиното одбивање да запре со своите нуклерани активности.
XS
SM
MD
LG