Достапни линкови

logo-print

Нападнат полициски тренинг центар во Кандахар


Tројца бомбаши самоубијци го нападнате полицискиот центар за обука во Кандахар, соопштуваат авганистанските власти. Но самоубијците биле убиени пред да влезат во центарот. На едниот од нив му експлодирала бомбата пред да влезе во станицата, а другите двајца биле застрелани од полицајците. Немало жртви од страна на полицијата. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападите.

XS
SM
MD
LG