Достапни линкови

logo-print

Иран ќе испраќа бродови со помош за Газа


Иранската Црвена Полумесечина соопшти дека неделава ќе испрати два брода со хуманитарна помош за Појасот Газа. Како што јави државната агенција, веќе биле повикани ирански волонтери да ги придружуваат бродовите, а елитната Револуционерна Гарда изразила готовност и таа да ја обезбедува фотилата.
XS
SM
MD
LG