Достапни линкови

logo-print

Авион принудно слетал во Амстердам


Патнички авион со повеќе од 160 патници морал принудно да слета на меѓународниот аеродром во Амстердам, се вели во воздухопловниот извештај на Ројал Аир. Причина за принудното слетување на авионот „Боинг 737“ е еден од моторите кој се запалил набрзо откако авионот полетал. Нема повредени а причината за настанатиот пожарот се уште не е позната.
XS
SM
MD
LG