Достапни линкови

logo-print

Фудбалот носи единство во Африка


Претседателот на Јужна Aфрика Џејкоб Зума изјави дека неговата земја е подготвена за почетокот на светското фудбалско првенство и дека таа манифестација донела еднинство во земјата.Пет дена пред почетокот на првенството Зума истакна дека народот во неговата земја последен пат бил многу возбуден кога поранешниот претседател Нелсон Менела бил ослободен од затвор во 1990-тата година.
XS
SM
MD
LG