Достапни линкови

logo-print

Инцидент пред стадион во Јоханезбург, 10 повредени


Најмалку 10 луѓе се повредени денеска во турканици пред стадионот во Јоханезбург каде се одржувал припремниот натпревар помеѓу селекциите на Северна Кореја и Нигерија, соопштила полицијата. Во турканиците се повредени 9 цивили и еден полицаец.

XS
SM
MD
LG