Достапни линкови

logo-print

Руски полицајци ги ограбиле жртвите кај Смоленск


Руски полицајци од антитерористичката единица ОМОН ги ограбиле жртвите, по падот на авионот на полскиот претседател Лех Качински, кој се урна на 10 април кај Смоленск, соопшти портпаролот на полската влада Павел Граш. Биле земени кредитните картички на еднa од жртвите и парите на уште една жртва. Вдовицата на една од жртвите, Јоланда Пшевожнјик, изјавила дека неколку часа по смртта на нејзиниот сопруг, од неговата сметка биле подигнати 1.500 евра.
XS
SM
MD
LG