Достапни линкови

logo-print

Револуционерната гарда на Иран ќе им помага на бродовите за Газа


Револуционерната гарда на Иран им нуди воена придружба на товарните бродови кои се обидуваат да ја скршат блокадата на Израел на Газа, јавува иранската полуофицијалан агенција Мехр. Според агенцијата, Револуционерната гарда ќе стори се што е во нејзина моќ да им пружи помош на бродовоите кои носат помош за Газа, затоа што должност на Иран било да ги брани невините луѓе во појасот.
XS
SM
MD
LG