Достапни линкови

logo-print

Двајца министри од авганистанската влада си поднеле оставка


Од кабинетот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска соопштиле дека министерот за внатрешни работи и директорот на Националната служба за безбедност поднеле оставки. Нивните оставки се поврзуваат со нападот на мировната конверенција што се одржа минатата недела. Од канцеларијата на претседателот соопштиле дека објаснувањето што двајцата службеници го дале во врска со нападот, не било задоволително.
XS
SM
MD
LG