Достапни линкови

logo-print

Финализација на договорот за извоз на гас од Иран во Пакистан


Иран се надева дека оваа недела ќе се финализира договорот за извоз на природен гас во Пакистан. Од Националната иранска нафтена компанија изјавиле дека договорот е тежок околу 7 милијарди долари и дека треба да се финализира до 8 јуни. Проектот е планиран уште од 1990-та година.

XS
SM
MD
LG