Достапни линкови

logo-print

Слаб одзив на референдумот во Словенија


На референдумот во Словенија за арбитражниот договор за границата со Хрватска, до 11 часот, гласале 15, 25 проценти од гласачите. Право на глас имаат околу 1, 7 милиони гласачи. Малиот одзив на гласачите се толкува како презаситеност на гласачите од избори и гласања, но и на доброто време кое луѓето го користат за прошетки. Конечните резултати од гласањето се очекуваат на 14 јуни
XS
SM
MD
LG