Достапни линкови

logo-print

Патниците од ирскиот брод ќе го напуштат Израел


Сите 11 патници од ирскиот брод Рејчел Кори денеска ќе бидат протерани од Израел, соопштил портпаролот на изрaелската служба за имигрција. Патниците од кои 5 Ирци и 6 државјани на Малезија, најпрвин од Изрaел ќе бидат депортирани во Јордан, а потоа можат да си се вратат дома. Ирскиот брод носеше хуманитарна помош за појасот Газа, но наместо тоа по интервенција на израелските сили заврши на пристаништето Ашдод.


XS
SM
MD
LG