Достапни линкови

logo-print

Иран нема да менува евра во долари


Шефот на иранската Централна банка негира дека планираат да ги продадат резервите во евра, како резултат на слабееењето на таа валута. Гувернерот на Централната банка Махмуд Бахмани изјавил дека исказите дека Иран ќе продава евра за долари и злато не се точни. Пред две години кога доларот слабееше, Иран претвори 83 милијарди долари во евра.
XS
SM
MD
LG