Достапни линкови

logo-print

Вељаноски на конференција на земјите од ЈИЕ


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски од денеска до вторник ќе учествува на Осмата конференција на претседатели на парламенти од земјите на Процесот за соработка во Југоисточна Европа што се одржува во Анталија. Вељаноски ќе има свое обраќање на конференцијата, а ќе оствари и билатерални средби со неговите колеги од земјите од Југоисточна Европа.

XS
SM
MD
LG