Достапни линкови

logo-print

Македонските хуманитарци се вратија од Израел


Македонските граѓани кои беа дел од конвојот кој носеше хуманитарна помош за појасот Газа, се вратија денеска во Македонија. Тие жалат за жртвите и за тоа што не можеле да ја достават помошта. Тројцата македонци кои беа дел од хуманитарнот конвој се заблагодариja на залагањето на македонската амбасада во Израел, која вложила максимални напори во најскоро време да ги ослободи од притвор.
XS
SM
MD
LG