Достапни линкови

logo-print

Запленета рекордна количина кокаин кај Франција


Рекордна количина од 1,39 тони кокаин, заплениле француските власти на една едрилица, која пловела во близина на островот Мартиник. Вредноста на заплениот кокаин изнесува над 83 милиони евра, се наведува во соопштението, во кое се прецизира дека станува збор за најголема заплена на кокаин од страна на француските власти.
XS
SM
MD
LG