Достапни линкови

logo-print

Во Атина протести против реформи во пензискиот систем


Неколку илјади луѓе демонстрираа денеска во Грција протестирајќи против предвидените реформи на пензискиот систем, со кој се предвидува продолжување на работниот век и намалување на пензиите. Демонстрантите ги осудија и најавените приватизации на железницата и на поштата.


XS
SM
MD
LG