Достапни линкови

logo-print

На пристаништата во Шведска ќе се бојкотираат бродовите од Израел


Работниците на пристаништата во Шведска денеска највиле дека ќе ги бојкотираат бродовите и робата кои доаѓаат од Израел во траење од 10 дена, во знак на протест поради нападот на бродот кој носеше помош за појасот Газа. Синдикатот на пристанишни работници соопштил дека околу 1500 нивни членови ќе ги бојкотираат бродовите од Израел од 15 до 24 јуни.


XS
SM
MD
LG