Достапни линкови

logo-print

Израелската војска се качи на бродот кој носеше помош за Газа


Изрелската војска соопштила дека војниците се качиле на бродот кој носи помош за Газа, но дека се поминало без насилство. Акцијата уследила откако Израел предупреди дека воените сили ќе се качат на бродот ако тој не се пренасочи кон пристаништето во јужниот дел на Израел. Организаторите на бродот кој носеше помош за Газа претходно рекоа дека нема да се спротистават на изрелските сили.
XS
SM
MD
LG