Достапни линкови

logo-print

Милошоски се обратил на годишнината на Венецијанската Комисија


Македонија ја цeни соработката со Венецијанската Комисија, чии совети помогнаа за подготовка на поквалитетни закони, изјавил министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во улога на преседавач со Комитетот на министри при Советот на Европа. Милошески имал обраќање во Венеција по повод 20 годишнината на Венецијанската комисија.
XS
SM
MD
LG