Достапни линкови

logo-print

Ирански сили влегле во Ирак борејки се со курдиски бунтовници


Иранските трупи на два пати во изминативе три дена влегле во Ирак судирајки се со курдксите бунтовници во планините Куандил, соопштија лица за безбедност на ирачките курди. Во четврокот 30 ирански војници со возила и тешко оружје влегле 2 километра на ирачка територија борејки се со припадниците на Партијата за Слободен Курдистан која е во блиски врски со Курдската работнилка партија.
XS
SM
MD
LG