Достапни линкови

logo-print

Република Српска нема да дозволи БиХ да го признае Косово


Премиерот на Република Српска Милорад Додик ја негира најавата на министерот за надворешни работи на Косово Скендер Хисени дадена неодамна во Сарево дека Босна и Херцеговина наскоро ќе ја признае косовската независност. Република Српска никогаш нема да дозволи Босна и Херцеговина да ја признае независноста на Косово, рече Додик.
XS
SM
MD
LG