Достапни линкови

logo-print

Сеул бара реакција од ОН против Северна Кореја


Амбасадорот на Јужна Кореја во Обединетите Нации денеска и формално вложил протест за потопувањето на јужно-корејскиот брод од страна на Северна Кореја. Во писмото од амбасадорот Парк ин Коок се бара од Советот за Безбедност на Обединетите Нации да превземе мерки во согласност со настанатата ситуација.
XS
SM
MD
LG