Достапни линкови

logo-print

Избран нов премиер на Јапонија


Јапонскиот парламент денеска го избра Наото Кан за нов премир откако досегашниот Јукио Хатојама беше принуден да си поднесе оставка. Наото Кан во претходната влада беше министер за финансии и е поборник на строга буџетска дисциплина.
XS
SM
MD
LG