Достапни линкови

logo-print

Уште еден брод со помош се движи кон Газа


Ирски брод со хуманитарна помош се движи кон појасот Газа и се надева дека ќе ја достави помошта овој викенд, но организаторите на помошта велат дека нема да се спротистават на изрелските сили. На бродот кој се движи кон Газа, има Ирци, вклучувајќи ја Мерид Маџир лауреат за Нобелова награда за мир и поранешниот помошник на генералниот секретар на ОН, Дени Хелидеј. Другите претставници се претежно од Малезија и Индонезија.
XS
SM
MD
LG