Достапни линкови

logo-print

Бритиш Петролеум неподготвен за еколошката катастрофа


Извршниот директор на Бритиш Петролеум изјави дека енергетскиот гигант бил изненаден од истекот на нафтата во Мексиканскиот залив. Според Тони Хауард, компанија се покажала како неподготвена да се справи со проблемот кој стана најголема еколошка катастрофа во историјата на САД. Истечената нафта сега се приближува кон плажите на Флорида.
XS
SM
MD
LG