Достапни линкови

logo-print

Партијата на Саакашвили победи на локалните избори во Грузија


Централната изборна комисија на Грузија, денеска ги објави конечните резултати од локалните избори. Според резултатите победила партијата на претседателот Михаил Саакашвили. На изборите учествуваа три коалиции и 14 самостојни партии за места во општинските совети кои бројат по 64 члена. И градоначалникот на главниот град Тбилиси е од партијата на Саакашвили.
XS
SM
MD
LG