Достапни линкови

logo-print

Турција ќе остане без туристи од Израел


Изрелските туристи масовно ги откажуваа резервациите за летување во Турција,изјавил турскиот министер за култура и туризам Ертугрул Ѓонај. Откажани се повеќе од десет илјади резервации, како последица на новонастанатата криза меѓу Изрaел и Турција по нападот на хуманитарниот конвој. Турскиот министер изјавил дeка тие како земја немаат ништо против граѓаните на Изрaел но разбираат зошто се откажуваат посетите на Турција.
XS
SM
MD
LG