Достапни линкови

logo-print

Руска авио компанија забрани продажба на алкохол на некои летови


Руската авио компанија „Аерофлот“ денеска соопшти дека нема да продава алкохол на патниците во економска каласа на некои долги летови. Ваквата одлука е производ на испитувањето кое трело од февруари до јуни и кое покажало дека на тие летови имало инциденти во кои биле вклучени патници кои конзумирале алкохол. Новите правила ќе важат за летовите од Москава до Хавана, Шангај, Банког, и до други подалечни дестинации.

XS
SM
MD
LG