Достапни линкови

logo-print

Експерти загинале при деактивирање на бомба


Тројца членови на тим за деактивирање на бомби загинале, а најмалку шестмина се повредени во германскиот град Готинген. Тимот се обидувал да деактивира бомба од Втората светска војна. За време на експлозијата сеуште траела евакуацијата на околу 7000 луѓе кои живееле во близина на местото каде била бомбата.
XS
SM
MD
LG