Достапни линкови

logo-print

Израелските сили убиле двајца палестински милитанти


Израелската војска изутрината убила двајца палестински милитанти при обидот да влезат во јужен Израел од Појасот Газа, соопшти израелското радио. Ситуацијата во тој дел е тензична по вчеаршниот инцидент со бродовите кои носеа хуманитарна помош за Појасот Газа, која е под блокада од 2007-ма година.
XS
SM
MD
LG