Достапни линкови

logo-print

Убиен еден од лидерите на Ал Каеда


Американски претставници изјавија дека во Пакистан, во близина на границата со Авганистан, веројатно бил убиен еден од лидерите на Ал Каеда. Се верува дека во американски напад во минатиот месец, бил убиен Мустафа Абу ал Јазид, трет во хиерархиската команда на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG