Достапни линкови

logo-print

Руски поморски тим во Јужна Кореја


Јужна Кореја продолжува со напорите за докажување на одговорноста на Северна Кореја за потопувањето на бродот во март годинава. Тим на руски поморски експерти пристигна во Сеул за да ги испита наодите на истрагата дека бродот бил торпедиран. На Јужна Кореја и е потребна подршката од сите земји членки на Советот за Безбедност на Обединетите Нации, за да издејствува казнување на Пјонг Јанг.
XS
SM
MD
LG