Достапни линкови

logo-print

Обама од Нетанјаху бара факти за инцидентот


Американскиот претседател Барак Обама во телефонскиот разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изразил длабоко жалење поради губењето на човечки животи во израелските напади врз хуманитарниот конвој за Газа и апелирал до него да ги собере сите факти за инцидентот што е можно побргу, соопшти Белата куќа. Обама изјавил дека ја разбира одлуката на Нетанјаху за одложување на нивната средба во Вашингтон и за враќање дома од посетата на Канада.
XS
SM
MD
LG