Достапни линкови

logo-print

Борис Тадиќ во посета на Грција


Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска ќе допатува во тридневна посета на Грција. За првиот ден од престојот предвидени се негови средби со грчкиот претседател Каролос Папуљас, со претседателот на парламентот Филипос Пецалникос и со архиепископот на грчката православна црква Еронимос Втори. Тадиќ ќе положи венец на Гробот на незнајниот јунак.
XS
SM
MD
LG