Достапни линкови

logo-print

Четириесетина милитанти убиени во Пакистан


Пакистанските вооружени сили денеска нападнале кампови на милитанти во северозападниот дел на земјата, при што загинале 42 бунтовници, соопштија властите. Воената офанзива се случила во реонот Орказаи во близина на авганистанската граница. Според се уште неофицијални информации, во последните неколку офанзиви загинале околу стотина милитанти.
XS
SM
MD
LG