Достапни линкови

logo-print

Еден британски маринец загина во Авганистан


Министерот за одбрана на Британија потврди дека еден британски маринец загинал во експлозија во Авганистан денеска. Експлозијата се случила доцна вчеравечер во провинцијата Хелманд. Од 2001 година до денеска 289 британски војници загинаа во операциите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG