Достапни линкови

logo-print

Раст на индустриското производство во Јапонија


Јапонските власти соопштија дека индустриското производство во земјата се зголемило за 1,3 проценти во Април во споредба со Март годинава. Според податоците на јапонскиот Државен завод за статистика, растот се должи на зголеменото производство во машинската и металуршката индустрија. Раст од 0,3 проценти е забележан и во извозот.
XS
SM
MD
LG