Достапни линкови

logo-print

Седуммина полицајци загинаа во Авганистан


Седуммина полицајци загинаа денеска во северниот дел на Авганистан а еден е повреден во експлозија на бомба поставена покрај пат. Заменик-градоначалникот на провинцијата Баглан Шамс ул Раман рече дека експлозивната направа била активирана со далечински управувач. Талибанските милитанти наводно ја превземале одговорноста за нападот. Во меѓувреме, во провинцијата Кундуз тројца талибански милитанти загинаа а седуммина биле повредени при обид за напад на полициска станица.
XS
SM
MD
LG