Достапни линкови

logo-print

Кина понуди кредит за Иран


Официјален Пекинг понуди кредит за Иран во висина од 1,2 милијарди американски долари. Иранската новинска агенција „Фарс“ потврди дека парите од кинескиот заем ќе се користат за инфраструктурни проекти. Предвидено е локалната самоуправа во Техеран да ги инвестира сретствата за изградба на патишта и други објекти.
XS
SM
MD
LG