Достапни линкови

logo-print

Отпуштен првиот човек на канадските вооружени сили во Авганистан


Канадската војска соопшти декја шефот на канадските сили во Авганистан Даниел Менард бил „ослободен од должноста поради несоодветно однесување“. Ваквиот потег нема да влијае на мисијата на вооружените сили на Канада во Авганистан, рече денеска водникот Сајмон Хетеринсон.
XS
SM
MD
LG