Достапни линкови

logo-print

Талибанците насилно влегле во државна зграда во Авганистан


Талибанските милитанти окупирале административна зграда во Авганистан, во близина на пакистанската граница. Новинската агенција „АФП“ јави дека милитантите од вчера ја обиколиле општинската зграда на провницијата Нуристан. Градоначалникот Јамалудин Балар изјави дека вработените се повлекле од објектот, откако вооружените напаѓачи се судриле со локалната полиција. За сега не се знае дали има загинати во инцидентот.
XS
SM
MD
LG