Достапни линкови

logo-print

Погреби на осумдесетмината загинати во Пакистан


Денеска во Пакистан се одржуваат погребите на осумдесетмината загинати во бомбашките напади на две џамии во градот Лахоре. Околу 100 лица беа повредени во експлозиите. Група милитанти поврзани со терористичката Ал – Каеда ја превзема одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG