Достапни линкови

logo-print

Тројца загинати во пожар на нафтен извор во Иран


Тројца загинале а дванаесетмина се повредени во пожар на нафтено поле во западниот дел на Иран во близина на ирачката граница, јави иранското државно радио. Медиумот соопшти дека пожарот настанал на нафтен извор во Нафт Сахар поради дупната плинска цевка. Иран е еден од најголемите извозници на нафта, со производство на околу 4 милиони барели од суровината дневно.
XS
SM
MD
LG