Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во Кина, засега нема информации за жртви


Земјотрес со интензитет од 5,4 степени според Рихтер денеска ја погоди кинеската северозападна провинција Чингхаи. Засега нема информации за евентуални жртви и материјална штета. Во минатиот месец истиот регион беше погоден од силен земјотрес, при што загинаа повеќе од две илјади лица.
XS
SM
MD
LG