Достапни линкови

logo-print

Парламентарното собрание на НАТО расправа за Западен Балкан


Денеска во главниот град на Летонија, Рига, продолжува заседанието на Парламентарното собрание на НАТО. На овој собир треба да биде разгледан Извештајот за политичко- безбедносната ситуација во регионот на Западен Балкан, 15 години по потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор.
XS
SM
MD
LG