Достапни линкови

logo-print

Медведев во наредната недела во Германија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев во наредната недела ќе оствари дводневна официјална посета на Германија. Предвидени се разговори со германската канцеларка Ангела Меркел, како што е соопштено во Берлин, за билатералните односи како и за евентуалните нови санкции против Иран, ситуацијата на Блискиот Исток, и за регулацијата на финансиските пазари.
XS
SM
MD
LG