Достапни линкови

logo-print

20 загинати во напад врз џамии во Лaхоре


Пакистанската полиција соопшти дека непознати напаѓачи убиле најмалку 20 лица во две џамии во Лахоре. Цел на нападите била исламистичка секта Амади, која е често изложена на напади од радикалните сунити.
XS
SM
MD
LG