Достапни линкови

logo-print

25 мртви во судир на возови во Индија


Најмалку 25 луѓе загинаа во Индија откако еден патнички воз излета од шините, поради експлозија и се судри со друг воз. Инцидентот се случил во близина на Калкута, а според официјалните лица бројката на жртви ќе биде зголемена. Местото каде се случила несреќата се смета за засолниште на индиските маоистички бунтовници, кои извршиле неколку напади во последниве месеци.
XS
SM
MD
LG